Palniki przemysłowe na różne rodzaje paliwa

Wysoka sprawność kotłów gazowych jest w dużej mierze zasługą palników gazowych, ponieważ to one regulują moc i dostarczają ilość gazu potrzebną do spalania. Ważne jest, aby umieć wybrać palniki gazowe odpowiednie dla danego urządzenia i warunków jego pracy.

Palniki gazowe przemysłowe do kotłów i piekarników

Przede wszystkim palniki gazowe dzielą się ze względu na przeznaczenie, na przemysłowe – przemysłowe palniki gazowe stosowane w kotłach i zakładach przemysłowych, oraz domowe – małej mocy stosowane do kotłów wodnych i kotłów, eksploatowanych w domach. Wybierając palniki gazowe przemysłowe do kotłów, należy zwrócić uwagę na parametry techniczne palnika, sposób podawania paliwa, sposób mieszania gazu z tlenem, kompatybilność z urządzeniami gazowymi. Palniki gazowe przemysłowe do pieca mogą być atmosferyczne lub nadmuchowe.

Nadmuchiwane palniki gazowe do pieców mają bardziej złożoną konstrukcję z automatycznym systemem sterowania. Powietrze jest wtłaczane do komory spalania, wentylator wytwarza wymagane ciśnienie i reguluje ciśnienie płomienia. Przy zakupie palnika gazowego do kotła należy zwrócić uwagę na takie parametry jak: grubość płyty kuchennej, ciśnienie gazu w przewodzie doprowadzającym gaz, przeciwciśnienie w palenisku kotła lub innych urządzeń, nie zapominać o ekonomii i emisji NOx do atmosfery, dokładnie przyjrzeć się trybom pracy palnika.

Udostępnij: