Nagrobki granitowe – barwy

Wybór nagrobka to doświadczenie, z którym wielu z nas zetknie się w życiu. Czasami musimy wybierać nagrobki dla bliskich, którzy odeszli. Inni mogą chcieć wybrać swój własny nagrobek podczas planowania końca życia. Niezależnie od tego, jeśli kiedykolwiek przechodziłeś przez ten proces, wiesz, że istnieje wiele różnych rodzajów nagrobków, spośród których możesz wybierać. Decyzja o tym, który z nich jest odpowiedni dla Twoich potrzeb i gustów, może wydawać się przytłaczająca. Nie martw się, jeśli też tak uważasz. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj nagrobka wybrać, zastanów się nad granitem. Nagrobki granitowe są trwałe i ponadczasowe. Są też dostępne w wielu kolorach. W tym przewodniku opisano kilka najpopularniejszych kolorów nagrobków granitowych, co pomoże Ci lepiej zrozumieć, jaki rodzaj nagrobka wybrać.

Nagrobki granitowe – jaki kolor wybrać?

Wybór kolorów nagrobków granitowych nie należy do łatwych. Najczęściej spotykanym kolorem granitowych nagrobków jest szary. Dzieje się tak częściowo dlatego, że jest to bardzo neutralny kolor, który naturalnie wtapia się w niemal każde otoczenie. Pamiętaj o tym, jeśli masz stosunkowo niski budżet i martwisz się, ile kosztuje kamień nagrobny. Innym popularnym kolorem granitowych kamieni nagrobnych jest czarny. Ponieważ czarny granit jest mniej obfity niż szary granit, nagrobek z czarnego granitu będzie zazwyczaj kosztował nieco więcej.

Jest to ogólna zasada, która odnosi się do wszystkich kolorów granitowych kamieni nagrobnych. Im rzadszy granit, tym droższy nagrobek. Brązowy to kolejny stosunkowo neutralny kolor granitowego nagrobka. Podobnie jak w przypadku czarnego granitu, jest on zazwyczaj nieco droższy niż szary granit, ale ma ciepłą jakość, która uzasadnia koszt dla wielu ludzi. Niebieskie kolory granitu są prawie neutralne (w zależności od odmiany), ale zazwyczaj są na tyle zauważalne, że można je zakwalifikować jako nietradycyjne.

Udostępnij: