Kiedy czyścić panele fotowoltaiczne?

Coraz więcej osób decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych. Jest to rozwiązanie, które pomaga znacznie ograniczyć rachunki za prąd. Jednak żeby funkcjonowały one dobrze przez wiele lat, to tak samo jak wiele innych urządzeń należy o nie odpowiednio dbać. Jednym z obowiązkowych punktów jest czyszczenie paneli fotowoltaicznych Poznań. Dzięki temu możemy się cieszyć przez wiele lat bez awaryjną i wydajną pracą paneli.

Kiedy czyścić panele fotowoltaiczne?

Jeżeli zdecydujemy się na usługę taką jak czyszczenie paneli fotowoltaicznych Poznań, to musimy wiedzieć, że poradnia ma bardzo duże znaczenie. Moduły paneli fotowoltaicznych najlepiej jest czyścić albo bardzo wcześnie rano, albo późnym popołudniem. Czyszczenie paneli podczas okresu największego nasłonecznienia nie jest dobrym pomysłem, ponieważ nagłe schłodzenie wodą powierzchni ogniw może doprowadzić do szoku termicznego, który w konsekwencji może wręcz uszkodzić naszą instalację.

Jeżeli już zdecydujemy się na mycie paneli fotowoltaicznych, to lepiej jest zlecić taką usługę profesjonalnej firmie. Jest ona w stanie dokładnie i prawidłowo wyczyścić całą instalację.

Czyszczenie instalacji jest ważne z tego powodu, że wszelkiego rodzaju zabrudzenia jakie znajdują się na panelach ograniczają znacznie efektywność działania całej instalacji, a w niektórych przypadkach mogą prowadzić wręcz do uszkodzenia paneli fotowoltaicznych.

Udostępnij: