Ile kosztuje instalacja klimatyzacji?

Instalowanie klimatyzacji w mieszkaniach prywatnych czy biurach jest coraz popularniejsze. Gorące letnie miesiące nawet w Polsce ostatnimi laty potrafią być wyjątkowo dotkliwe, a klimatyzacja może zniwelować ten problem. Wiąże się ona jednak z dodatkowym kosztem. Jak się okazuje, nie musi być on jednak wielki. Zobacz, ile kosztuje instalacja klimatyzacji w domu.

Instalacja klimatyzacji: ile trzeba wydać?

Ogólnie szacując, za sam klimatyzator zapłacimy nawet do 4500 zł, chociaż są też modele poniżej 2000 zł. W tej cenie możemy zwykle jednak liczyć także na pomoc przy montażu oraz gwarancję, przynajmniej na rok. Tak szacują się standardowe koszty. Warto zwrócić na ten ostatni aspekt szczególną uwagę i nie decydować się na modele bez gwarancji. Może to nam przysporzyć problemów w przyszłości. Klimatyzację bowiem zawsze powinien naprawiać profesjonalny serwis.

Inaczej sprawa się ma, jeśli chcemy kupić klimatyzator przenośny. Taki kosztuje już ok. 1000 zł. Tańsze modele możemy jednak znaleźć nawet za kilkaset złotych w popularnych sklepach online. Są to klimatyzatory typu monoblokowego. Wówczas instalacja klimatyzacji nie jest problemem. Droższe klimatyzatory przenośne mogą natomiast kosztować nawet ponad 2000 zł. Mają one tę zaletę, że można je ustawić niemal wszędzie, w przeciwieństwie do tradycyjnej i droższej klimatyzacji typu split. 

Udostępnij: