Formy wtryskowe – poziom skomplikowania

Wielu z nas doskonale wie o tym, że formy wtryskowe to także wiele różnych form, które są używanymi po to by wytwarzać te dość złożone zabawki składające się z wielu elementów. Zabawki takowe nie mogą być tanimi i to głównie ze względu na znaczny poziom skomplikowania. Kluczowe znaczenie ma też i to, że takie zabawki nie produkuje się aż na tak znaczną skalę, bo jeśli trzeba wydać na konkretną zabawkę równowartość zarobków dziennych to kupuje się takową tylko na te specjalne okazje.

Produkcja.

Formy wtryskowe użyte w liczbie kilkunastu sztuk, po to by stworzyć kilkanaście elementów z tworzywa do danej zabawki to rzecz jasna nie taka szybka produkcja, bo najpierw trzeba stworzyć te kilkanaście elementów, potem maszyny muszą te elementy pomalować, a jeszcze potem inne maszyny składają zabawkę tego typu. Oznacza to dość długi proces produkcyjny, bo to nie jedna jakaś tam figurka żołnierza, która na dokładkę jest pomalowaną tylko na zielono. Coś w tym stylu to szybka produkcja i niska cena zakupu.

Inne ważne wzmianki.

Produkowanie złożonych zabawek z użyciem więcej niż jednej formy wtryskowej to także utrudnienia innego typu. Mowa tu o tym, że zużywa forma lub jakaś źle działająca maszyna produkcyjna może uszkadzać istotny detal zabawki, a to prowadzi do produkcji odpadów, które nie spełniaja norm. Takich defektów linii produkcyjnej trzeba się szybko pozbywać.

Udostępnij: