Cynkowanie karoserii samochodu

Nie każdy może sobie pozwolić na regularną wymianę samochodu, dlatego opłaca się utrzymywać go w dobrym stanie, a będzie służył znacznie dłużej. Nawet 90% niezawodności samochodu zależy od jego karoserii, dlatego wielu doświadczonych właścicieli samochodów preferuje zabezpieczenie powierzchni poprzez cynkowanie kraków.

Ocynkowana karoseria

Pomimo obecności fabrycznych powłok ochronnych na karoserii, zanieczyszczenia drogowe, sole, odczynniki, stałe wahania temperatury i wilgotność powodują niszczenie części. Cynkowanie Kraków, lub galwanizacja, pomaga zatrzymać lub zapobiec korozji metalu, która występuje, gdy samochód jest używany w trudnych warunkach przez długi okres czasu. W zależności od kompletności obróbki cynkowanie dzieli się na pełne, częściowe lub węzłowe.

Cynkowanie karoserii to proces polegający na pokrywaniu metalu warstwą cynku w celu ochrony przed rdzą. Metal jest zazwyczaj nakładany na podwozie, nadkola i inne wrażliwe obszary pojazdu. W wyniku manipulacji powstaje para galwaniczna, w której cynk jest metalem bardziej aktywnym, a na powierzchni żelaza tworzy się mocna warstwa. Cynkowanie pojazdu pozwala na utworzenie solidnej ochrony anodowej, która „ratuje” karoserię przed uszkodzeniami fizycznymi i chemicznymi. Nawet w przypadku zarysowania, warstwa cynku zostanie uszkodzona jako pierwsza, podczas gdy żelazo pozostanie nienaruszone.

Udostępnij: