BUTY TREKKINGOWE WYSOKIE

W szafie każdego miłośnika gór, powinny znaleźć się wysokie buty trekkingowe. Pomimo wygody latem czy wiosną, podczas noszenia niskich butów przeznaczonych do chodzenia po górach, buty trekkingowe wysokie zapewnią nam odpowiednią ochronę stopy od zimna przy niskich temperaturach, a także stabilność stopy. 

JAK WYBRAĆ BUTY TREKKINGOWE WYSOKIE?

Wybór butów trekkingowych jest nie lada wyzwaniem. Musimy zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar, ale również na właściwości buta, dopasowane pod rodzaj naszych wędrówek. Planując wycieczki w okresie jesienno/zimowym, idealnie sprawdzą się buty z membraną wodoodporną, np. Gore-Tex. Chronią one stopę od wilgoci, zapewniając tym ciepło wewnątrz obuwia. Warto również zwrócić uwagę na podeszwę. Musi ona być odpowiednio wyprofilowana tak, aby chroniła nas przed poślizgami na wilgotnej ścieżce czy skałach. 

Wysokie buty trekkingowe chronią stopę lepiej niż niskie obuwie, dzięki zabudowaniu wokół kostki. Stopa jest wtedy mniej podatna na uszkodzenia typu skręcenia czy zwichnięcia. W okresie zimowym, wysoka cholewka chroni nas również od śniegu, który może dostać się do buta, powodując np. przeziębienie. Latem niskie obuwie trekkingowe wygrywa swoją lekkością i przewiewnością, pomimo to, każdy miłośnik pieszych wędrówek powinien mieć w swoim wyposażeniu odpowiednio dobraną parę butów trekkingowych wysokich. 

Udostępnij: