Usuwanie rys z samochodu

Samochód to nasza druga największa inwestycja po domu, więc fajnie jest utrzymywać je w dobrym stanie i naprawiać rysy na samochodzie.

Zadrapanie to w zasadzie otwarta rana w farbie, w której ciało obce przeciągnęło się po powierzchni i wyżłobiło powierzchnię. Sposób usuwania rys z samochodu zależy od głębokości uszkodzenia, ponieważ rysa lakieru może być płytka lub głęboka, a technika naprawy zarysowania będzie zależeć od tego, jak daleko przeszło lakier, co zarysowało samochód.

Nie ma magicznego narzędzia do usuwania zarysowań samochodu, ale naprawa zarysowań i wgnieceń samochodu może być prostsza, niż możesz sobie wyobrazić. Jak więc poradzić sobie z naprawą lakieru samochodowego bez chodzenia do profesjonalnej lakierni i płacenia tysięcy dolarów?

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania: prawda o naprawie wgnieceń bez lakierowania

Każde zadrapanie samochodu w lakierze jest inne, dlatego ważne jest, aby najpierw przestudiować ślady uszkodzeń i spróbować ustalić, czy można go naprawić w domu, czy też będzie potrzebować profesjonalnej pomocy.

Drobne rysy można wypolerować za pomocą produktów, które wypełniają rysy i nie kosztują ziemi. Podczas gdy starzy ludzie używali pasty do zębów w swoich samochodach, tak naprawdę działało to tylko w przypadku farb akrylowych używanych przed latami 80’s, nowoczesna auto używają dwuskładnikowej farby, której nie można polerować w ten sposób.

Głównym pytaniem, jeśli chodzi o naprawę zarysowań i wgnieceń, jest to, jak naprawić głębokie rysy na samochodzie. Podczas gdy niektóre pasty tymczasowo wypełniają rysę, głębsze rysy wymagają lekkiego przeszlifowania wierzchnich warstw lakieru bezbarwnego, a następnie wypolerowania na drobny połysk. Pomocna może okazać się iniekcja rys i pęknięć.

Kroki do głębokiej naprawy zarysowania lakieru samochodowego są proste:

  1. Kup paczkę ściereczek do polerowania z mikrofibry, dobrej jakości pastę do cięcia, podkładki do aplikatora do tarczy polerskiej i dobrej jakości wosk, aby zapieczętować pracę po skończonej pracy. Pożycz obrotowe narzędzie do polerowania od doświadczonego przyjaciela i poproś przyjaciela, który ma doświadczenie w polerowaniu farb, aby ci pomógł.

  2. Dokładnie wyczyść samochód mydłem z mydłem i upewnij się, że w zadrapaniach nie ma brudu. Następnie pozostaw go do całkowitego wyschnięcia w cieniu, aby obszar, który ma być wypolerowany, nie nagrzewał się zbytnio.

  3. Gdy farba wyschnie, użyj niebieskiej taśmy maskującej, aby zamaskować wszelkie gumowe paski lub plastikowe wykończenia w pobliżu miejsca naprawy, ponieważ nie powinny się one polerować.

  4. Nałóż wirującą pastę polerską na podkładkę polerską i lekko przetrzyj nią obszar, który chcesz polerować, aby rozprowadzić podstawową ilość pasty na metalu.

  5. Rozpocznij wzmacnianie panelu z małą prędkością, uważając, aby bufor poruszał się wokół panelu jeden poślizg na raz. Panel szybko się nagrzeje i łatwo przepalić farbę, a jeśli tak się stanie, jedyną opcją, aby to naprawić, jest zapłacenie warsztatu naprawczego za pomalowanie całego panelu, co jest drogie i czasochłonne.

  6. Panel należy regularnie wycierać ręcznikiem z mikrofibry, sprawdzając stan zarysowań. Gdy będziesz zadowolony, że nie widać już zadrapań, nałóż ręcznie warstwę wosku, aby uszczelnić naprawę.

  7. Jeśli rysy pozostaną po polerowaniu, możesz kupić wysokiej jakości papier ścierny na mokro/sucho (najlepiej o ziarnistości 2000) ze sklepu z częściami samochodowymi i bardzo, bardzo lekko przeszlifować na mokro dotknięty obszar prawie bez nacisku i ciasnym ruchem wirowym. Utrzymuj papier w stanie wilgotnym i użyj ręcznika z mikrofibry, aby wyczyścić obszar po 10 zawirowaniach papierem, aby sprawdzić postęp, a następnie odblokuj panel, gdy będziesz zadowolony, że usunąłeś zadrapania.

Skorzystaj z pomocy profesjonalisty

Jeśli wydaje Ci się, że to zbyt dużo pracy, możesz wynająć profesjonalnego specjalistę, który przyjedzie i wypoleruje Twój samochód na miejscu. Pamiętaj, że może to kosztować od kilkuset dolarów do kilku tysięcy, w zależności od stanu twojego samochodu, nakładu pracy i jakości produktów, których używają do naprawy lakieru samochodowego.

Jeśli rysy wracają do podkładu lub metalu, będziesz musiał pomalować uszkodzony obszar i dokonać iniekcji rys i pęknięć. Na szczęście możesz łatwo pozyskać farbę do retuszu, czyli mały pojemnik z farbą sprzedawaną w celu dopasowania do oryginalnego odcienia. Mogą być sprzedawane jako puszki ze sprayem lub jako pisaki, które są idealne do naprawy odprysków lakieru.

Naprawy za pomocą malowania natryskowego są często brudne i mogą być trudne do uzyskania porządnego rezultatu jako nowicjusz w domu, dlatego w przypadku drobnych napraw zazwyczaj preferowany jest pisak. Jednak używaj tylko lakieru, który dokładnie pasuje do lakieru Twojego samochodu.

Możesz dowiedzieć się, jakiego kodu lakieru potrzebujesz do swojego samochodu, informując asystenta w sklepie z częściami samochodowymi o roku, marce i modelu samochodu oraz o jego kolorze, lub przeszukując Google te informacje, aby je dokładnie sprawdzić. Jeśli nadal nie masz pewności, czy farba jest dobrze dopasowana, spróbuj przetestować pisak, umieszczając kropkę w miejscu, którego nie zobaczysz łatwo, na przykład pod nadkolem lub wewnątrz bagażnika.

Zarysowania, iniekcja rys i pęknięć, ślady i wgniecenia w stali nierdzewnej wymagają napraw na profesjonalnym poziomie, ze szlifowaniem, polerowaniem i polerowaniem niezbędnym do przywrócenia połysku. Podczas gdy naprawa ciężkich zadrapań i wgnieceń naprawdę wymaga profesjonalnego blacharza lub kogoś z dużym doświadczeniem w naprawie wgnieceń i zadrapań, ponieważ wiele produktów jest toksycznych i trudnych w użyciu.

Udostępnij: