Przewodnik po podnośnikach hydraulicznych – co powinieneś wiedzieć o zakupie podnośnika hydraulicznego

Co to jest podnośnik hydrauliczny?

Podnośnik hydrauliczny to urządzenie, które może służyć do podnoszenia lub opuszczania przedmiotów za pomocą siły hydrauliki. Działa poprzez wykorzystanie siły płynu pod ciśnieniem w rurze, a następnie wykorzystuje koła zębate, dźwignie i inne części mechaniczne do przenoszenia tej siły.

Podnośnik hydrauliczny składa się z tłoka, cylindra, dźwigni i pręta. Tłok jest połączony z dźwignią za pomocą pręta i znajduje się w cylindrze. Kiedy płyn hydrauliczny jest pompowany do cylindra, wywiera nacisk na tłok i powoduje jego ruch w górę; gdy płyn hydrauliczny jest usuwany z cylindra, grawitacja ciągnie w dół na tłoku, co powoduje jego ruch w dół. Kiedy płyn jest pompowany z powrotem do cylindra, proces zaczyna się od nowa.

Jak sprawdzić, jakiego rozmiaru podnośnika potrzebujesz?

Podnośniki hydrauliczne są używane w szerokim zakresie zastosowań, w tym w budownictwie, architekturze krajobrazu i majsterkowaniu. Można je znaleźć w rozmiarach od 1 cala do 12 cali.

Aby dowiedzieć się, jakiego rozmiaru gniazda potrzebujesz, powinieneś najpierw określić, do jakiego rodzaju aplikacji będziesz go używać. Następnie zmierz odległość między dwoma punktami, w których ma zostać umieszczony, i podziel ją przez cztery. Jeśli wynik jest liczbą parzystą, to jest to 4-calowy jack; jeśli jest to liczba nieparzysta, to jest to 3-calowe lub 5-calowe gniazdo.

Udostępnij: