Jura Krakowsko-Częstochowska dla każdego

Niecałą godzinę od Krakowa znajduje się Wyżyna Krakowska-Częstochowska, zwana popularnie Jurą Krakowsko-Częstochowską. To rozległy teren, w którym znajdziemy nie tylko liczne warte zobaczenia formacje skalne, ale też inne naturalne atrakcje, które zadowolą najbardziej wymagających turystów. Makroregion słynie także z licznych średniowiecznych zamków będących częścią Szlaku Orlich Gniazd.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie

Jura Krakowska-Częstochowska to raj dla wspinaczy. Swoją przygodę z tym sportem rozpoczynały tu legendy polskiego himalaizmu. Od lat w tym rejonie organizowane są liczne kursy wspinaczkowe, a bardziej doświadczeni amatorzy sztuki alpinistycznej zdobywają drogi skalne o różnej trudności. Tego typu atrakcje znajdziesz m.in. w Ogrodzieńcu i Kroczycach.

Rodziny z dziećmi mogą zwiedzać ten wspaniały rejon za pomocą rowerów. Aż roi się tu od różnorodnych tras dostosowanych do możliwości i umiejętności kolarzy. Jura krakowsko częstochowska atrakcje z perspektywy siodełka pozwala na spokojne podziwianie przepięknych terenów, tajemniczych jaskiń, unikalnych wąwozów i innych atrakcji. Jeżeli jednak preferujesz wycieczki piesze, te same miejsca możesz odwiedzić spacerem. Nie musisz od razu porywać się na 160-kilometrowy Szlak Orlich Gniazd. Możesz za to wybrać szlak pieszy w okolicach Pustyni Błędowskiej, czyli największy w Polsce obszar lotnych piasków to najlepsze jura krakowsko częstochowska atrakcje.

Udostępnij: