Jak przygotować się do fumigacji

Istnieje kilka szkodników, które wymagają użycia fumigacji, aby pozbyć się plagi. Jako właściciel domu być może słyszałeś o fumigacji używanej do pozbycia się inwazji termitów . Można jednak również skorzystać z usług fumigacji, aby pozbyć się pluskiew , pcheł, kleszczy i innych szkodników.

Metoda fumigacji polega na całkowitym okryciu domu lub firmy, a następnie wypełnieniu przestrzeni fumigantem lub substancją chemiczną, która przeniknie do domu. Fumigacja jest szczególnie skuteczna w przypadku termitów, ponieważ fumigant przedostanie się do drewna, aby pozbyć się całej kolonii termitów na wszystkich etapach życia, od jaj do postaci dorosłej.

Nie każda inwazja szkodników wymaga fumigacji, ale każda usługa fumigacji wymaga przygotowania nieruchomości. Przyjrzymy się tutaj procesowi przygotowania do fumigacji.

Etapy przygotowania do fumigacji

Właściciel domu musi wykonać kilka czynności, aby upewnić się, że dom jest gotowy do fumigacji. Te kroki obejmują:

  • Zaaranżuj zakwaterowanie tak, aby nie było Cię podczas procesu odymiania.
  • Zostaw klucze do lokalu specjaliście od zwalczania szkodników, aby mógł wejść do środka i wykonać procedurę.
  • Usuń wszystkie żywe istoty, w tym zwierzęta domowe i rośliny, ze struktur, które mają być poddane fumigacji. Dodanie trucizny do budynku może poważnie uszkodzić lub zabić zwierzęta lub rośliny.
  • Wyjmij lub zamknij żywność, leki, wyroby tytoniowe itp. W dostarczonych workach do fumigacji lub usuń je całkowicie z konstrukcji. Chroń wszystko, co może zostać połknięte po fumigacji.
  • Głęboko namoczyć obszary brudu i łóżka ogrodowe bezpośrednio przylegające do domu, aby pomóc w uszczelnieniu namiotu.
  • Zgarnij żwir i ziemię wokół domu, aby upewnić się, że namiot jest bezpieczny.
  • Otwórz drzwi wewnętrzne do wszystkich pomieszczeń. Pozwala to fumigantowi dostać się do wszystkich obszarów domu i zapewnia, że ​​cały dom został poddany obróbce. Należy również otworzyć szafki i inne obszary, w których mogą występować szkodniki.
  • Postaraj się, aby Twój lokalny dostawca gazu zwrócił gaz w dniu, w którym uzyskasz certyfikat na ponowne wejście do nieruchomości.

Proces fumigacji

Specjalista od szkodników określi, czy konieczne jest odymianie, aby pozbyć się problemu ze szkodnikami. Kiedy przyjedziemy i stwierdzimy, że dom jest pusty, nad domem zostanie umieszczony duży namiot do fumigacji, aby fumigant pozostał w domu i leczył inwazję szkodników.

Gdy upewnimy się, że dom jest pusty i bezpieczny, fumigant jest uwalniany do konstrukcji. Specjaliści precyzyjnie mierzą fumigant w oparciu o warunki pogodowe i sześcienny materiał filmowy twojego domu. Fumigant będzie filtrował się w całej konstrukcji i wnikał w drewno, aby zniszczyć całą inwazję szkodników.

Proces fumigacji eliminuje szkodniki, ale nie powoduje uszkodzeń mebli, odzieży, dywanów ani innych części domu lub firmy. Fumigant używany przez  również nie pozostawi osadu, więc nie ma się czym martwić.

Po zakończeniu procesu fumigacji nasi specjaliści ponownie otworzą dom, aby wypuścić fumigant. Eksperci monitorują proces napowietrzania, aby upewnić się, że cały gaz został usunięty przed wydaniem pozwolenia na ponowne wejście do domu. Kiedy ty i twoja rodzina wrócicie do domu, możecie spokojnie oddychać, wiedząc, że docelowe owady zostały wyeliminowane.

Które szkodniki wymagają fumigacji?

Jednym z najczęstszych zastosowań fumigacji jest pozbycie się termitów. Jednak inne szkodniki, takie jak pchły , kleszcze , pluskwy i inne, mogą wymagać fumigacji. Oprócz fumigacji w domu i fumigacji namiotów, istnieją rodzaje fumigacji dla firm, w tym fumigacja kontenerów . Proces ten obejmuje stosowanie fumigantów do wysyłek produktów, aby zapewnić, że żadne szkodniki nie są wprowadzane na obszary za pośrednictwem kontenerów transportowych i produktów.

Specjaliści od fumigacji

Bez względu na rodzaj szkodnika, jaki masz w domu, powinieneś skontaktować się ze specjalistami ds. Zwalczania szkodników. Nasi specjaliści zbadają Twoją sytuację i dowiedzą się, jaki rodzaj szkodnika jest przyczyną problemu. Jeśli jest to szkodnik, który wymaga usługi fumigacji, nasi specjaliści omówią to z Tobą i zaoferują pomoc, w tym szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowania się do usług fumigacji.

Usługi fumigacji są niezbędnym i nadal najskuteczniejszym sposobem usuwania niektórych szkodników. Skontaktuj się z lokalnym biurem już dziś, aby dowiedzieć się, czy fumigacja jest konieczna ze względu na Twoje potrzeby związane ze zwalczaniem szkodników.

Udostępnij: