Jak często należy wykonywać depilację intymną?

Depilacja miejsc intymnych to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Co ciekawe coraz częściej decydują się na nią także panowie.Obecnie mamy do dyspozycji bardzo wiele metod, które pomogą nam pozbyć się zbędnego owłosienia. Od standardowego golenia, aż po nowoczesne usuwanie włosków za pomocą lasera. Każda metoda depilacji owłosienia intymnego ma swoje wady i zalety.

Jak często należy wykonywać depilację intymną?

Taki zabieg musimy wykonywać cyklicznie. Nawet jeśli zdecydujemy się na usuwanie niechcianych włosków za pomocą najnowocześniejszego lasera. Również będziemy musieli poddać się kilku zabiegom pod okiem doświadczonego specjalisty.

Wiele osób zastanawia się również czy depilacja miejsc intymnych jest zabiegiem bolesnym? W tym przypadku nie da się udzielić jednoznaczniej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego jaką metodę depilacji wybierzemy, a także od naszych indywidualnych skłonności do odczuwania bólu. na pewno do najbardziej bolesnych należą zabiegi wykonywane za pomocą wosku oraz depilatora. W tym pierwszym przypadku dodatkowo ryzykujemy poparzeniem. Możemy też zdecydować się na usuwanie włosków za pomocą specjalnego kremu bądź pianki. Jednak w tym przypadku musimy liczyć się z reakcją alergiczną, zwłaszcza jeśli mamy naprawdę wrażliwą skórę. A co z goleniem? To najtańsza i jednocześnie najmniej trwała metoda depilacji miejsc intymnych. Włoski odrastają błyskawicznie. Mogą się pojawić nawet już następnego dnia. A my dodatkowo narażamy się na skaleczenia. A zatem jaką metodę wybrać dla siebie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Warto przetestować kilka z nich.

Udostępnij: