Amfora na deszczówkę

Polska stepowieje i zjawisko to, niestety, przybiera na sile. Jak podają źródła, nasze zasoby wodne nie przewyższają zasobów wodnych Egiptu, który jest przecież krajem pustynnym. Wody jest za mało, a perspektywy nie są optymistyczne. Dlatego wodę trzeba oszczędzać. Można to robić na wiele sposobów, a jednym z nich jest zbieranie wody opadowej.

Amfora na deszczówkę – naczynie ze starożytnym rodowodem

Łapanie deszczówki jest modne, łatwe i bardzo opłacalne. To doskonały sposób na zaoszczędzenie grosza właściwe bez wysiłku. Wystarczy postawić przy rurze spustowej odpowiednio duże naczynie i poczekać, aż się napełni. W ciągu 10 minut z dachu o powierzchni 200 m kw. można zebrać około 300 litrów wody! Woda prosto z nieba przyda się do prac gospodarczych, podlewania roślin, czy chociażby umycia samochodu.

Oferowane przez handel naczynia na wodę robi się z odpornego na warunki atmosferyczne sztucznego tworzywa. Często też niezwykle udanie imitują naturalne materiały, jak chociażby glinę, jak ma to miejsce w przypadku amfory.

Amfora na deszczówkę pasuje wszędzie, a już w ogrodach utrzymanych w stylu śródziemnomorskim prezentuje się wprost rewelacyjnie. Typowa amfora na deszczówkę jest naczyniem o pojemności od 300 do 500 l. Jest wykonana w ten sposób, że łatwo ją podłączyć do rury spustowej, posiada też otwór na zainstalowanie kranu do poboru wody. Z uwagi na rodzaj tworzywa jest nie do zdarcia i będzie dobrze służyć, a także cieszyć oczy przez wiele lat. 

Udostępnij: